Ocalić od zapomnienia

Chciałbym przedstawić Państwu historię młodego człowieka (w chwili wybuchu Drugiej Wojny Światowej miał 20 lat), który zaraz po ukończeniu szkoły dla małoletnich lotników rozpoczął swoją przygodę z lotnictwem. Na początek zapraszam do lektury notki biograficznej, oraz pamiętnika.

Zapraszam również do częstego odwiedzania strony, gdyż planuję systematycznie aktualizować poszczególne jej działy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ocalić od zapomnienia

 1. Małgorzata Bońkowska pisze:

  Panie Macieju,
  bardzo podoba mi się strona pańskiego autorstwa poświęcona Pana Kuzynowi.
  Zamieszcza Pan bardzo ciekawe dokumenty – opisy lotów. Pamiętnik jest rzeczą wręcz bezcenną. Wielki żal, że tacy młodzi lotnicy zginęli…
  Szukam takich stron intr. poświęconych polskim lotnikom, a zwłaszcza 2Pułkowi Krakowskiemu i 304 DB. Mój dziadek Wacław Serwiński służył przed wojną w 2plk , był mechanikiem samolotowym , obsługa naziemna, w 1939 r. st. sierż. ur. 1895. Jego biografię można przeczytać na str. p. Wojciecha Zmyślonego.
  Sądzę, że nasi Przodkowie musieli się spotkać. Piszę wspomnienia o moim dziadku Wacławie, ale nie do publikacji tylko na użytek moich potomków. Czy mogę w swoim opracowaniu wykorzystać mapkę ewakuacji 24 eskadry?
  I jeszcze jedno: już nie pamiętam, w jakiej książce wspomnieniowej, nalazłam taką notatkę, iż Niemcy na kartkach korespondencyjnych rodzin Polska-Anglia bardzo często dopisywali aktualny stopień naszego lotnika. Dziadek też przez Portugalię przysłał rodzinie dwie paczki. Jeżeli Pana interesuje ten temat mogę odszukać książkę.
  Mam też opisaną historię powstania 2LPKraków, na podstawie kilku wydawnictw pułkowych sprzed wojny – mogę się podzielić.
  Pozdrawiam
  Małgorzata B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *